Logo: ALPANET

ALPANET - Polskie Systemy Internetowe

Coś więcej niż strony www coś więcej niż pasja

Pasja tworzenia

kwi

2014

ALP VISUAL SYSTEM

AUTORSKIE SYSTEMY KLASY CMS

Logo: ALPANET

I want to play
a game

Każde działanie zaczyna się od pomysłu. Może on powstać spontanicznie, w umyśle działającego lub być skutkiem inspiracji, wynikającej z obserwacji pracy innych. Cudze koncepcje można zaanektować w całości bądź zmodyfikować według swoich upodobań.

Granie w gry to w dzisiejszych czasach popularna forma spędzania wolnego czasu. Staramy się śledzić obowiązujące trendy i nie zostawać w tyle, jeśli chodzi o nowe rozwiązania, dlatego postanowiliśmy wprowadzić do naszej oferty nową usługę. Należy przy okazji wyraźnie zaznaczyć, że wszelkie nowe pomysły, które zamierzamy włączyć do swych usług, najpierw testujemy na sobie - dopiero kiedy uzyskają one aprobatę całego zespołu, wprowadzamy ostateczną (najlepszą) wersję do użytku dla naszych Klientów. To, co dla nas jest najistotniejsze, to Państwa zadowolenie, dlatego mamy nadzieję, że nowy produkt zyska Państwa sympatię i zdecydują się Państwo na uatrakcyjnienie własnej strony, zapewniając chwilę rozrywki dla odwiedzających Państwa serwisy www. Wartoscią dodaną będzie z pewnością wzmocnienie pozycjonowania Państwa strony w przeglądarce Google. Jeden z programistów, który sprawił, że idea zmaterializowała się w postaci gotowej gry (dostępnej już na naszej stronie), z głową pełną pomysłów czeka na Państwa zlecenia, powtarzając: "klient nasz Pan" :)

Chcielibyśmy krótko opowiedzieć Państwu jak powstała nasza gra. Gra na bazie kultowego ARKANOID-u.* Koncepcja stworzenia gry na naszą stronę pojawiła się prawie miesiąc temu, podczas przeglądania stron internetowych, posiadających już w swoich systemach swoje gry internetowe. Nasz ekipa stworzyła grafikę, a wspomiany już programista łączył wszystko w całość. Korzystając z gotowej części, tworzył całą obudowę gry. Nad grą pracował "po godzinach", a finalizacja pracy zajęła mu trzy tygodnie. Kiedy z nim rozmawiałam, powiedział, że gdyby pracował (bez rozpraszania uwagi innymi zajeciami oraz zawodowymi obowiązkami) tylko nad tą jedną grą, ukończenie jej zajęłoby mu półtorej dnia. Czy podczas swojej pracy spotkały go jakieś szczególne problemy? "Trudnosci są zawsze" - powiedział - "Każdy pisze pod siebie sposób działania gry. Napotkałem różnice w kodzie, jednak nie były to problemy o szczególnym stopniu trudności". Praca nad grą sprawiała mu niekłamaną przyjemność, a zdarzało się, że czasem zamiast pracować nad nowymi funkcjonalnosciami, ulepszać i modyfikować prodkut ... grał, pod pretekstem jej przetestowania :) Kilka dni temu prace nad grą zostały ukończone, ostateczna wersja została zaakceptowana, a efekt naszej pracy już jest do wglądu dla Państwa pod linkiem: www.alpanet.pl/gra

Serdecznie zapraszamy do wspólnej zabawy i przetestowania naszego najnowszego produktu - internetowej gry!*Arkanoid – gra komputerowa, w której za pomocą małej ruchomej platformy odbija się piłeczkę wewnątrz prostokąta otwartego z jednej strony. Celem gry jest niedopuszczenie do wydostania się piłeczki poza prostokąt oraz odbijanie jej w taki sposób, aby zbić jak najwięcej klocków rozmieszczonych wewnątrz prostokąta. Na początku gracz ma do dyspozycji określoną liczbę piłeczek lub platform (w zależności od wersji gry), które traci kolejno, jeśli piłeczka ucieknie poza prostokąt. Za zbijane klocki przyznawane są punkty. Po zbiciu wszystkich klocków lub uzyskaniu odpowiedniej liczby punktów następuje przejście do kolejnego poziomu, co oznacza nowe ułożenie klocków na planszy. W grze pojawiają się bonusy w postaci dodatkowych piłeczek, poszerzenia platformy, możliwości strzelania, przyciągania magnetycznego piłeczki, itp. Jako kontroler gry służy zazwyczaj myszka lub klawiatura. Wczesne wersje gry wyglądały bardzo prosto, a "piłeczka" złożona była z kilku pikseli i była bardziej podobna do kwadratu. W dniu 31 sierpnia 2009 roku na całym świecie miała miejsce premiera najnowszej odsłony gry na platformę Iphone OS. Grę wydała firma Taito, czyli twórcy pierwszego Arkanoida. (źródło : http://pl.wikipedia.org/wiki/Arkanoid, data dostępu: 2.05.2014 r.)

88/100

Dziękujemy
za zaufanie
Coś więcej niż

Strony www


coś więcej niż pasja

0+

Zrealizowanych
projektów

0+

Obsługiwanych
klientów

Pasja tworzenia

0

Lat
doświadczenia

Skontaktuj się z nami
- z niecierpliwością czekamy
aby móc zrealizować z Tobą
nasz pierwszy, wspólny projekt

PasjaTworzenia

Logo: ALPANET

Ciasteczka podajemy zwykle do kawy.
Natomiast tutaj, dzięki włączonej
obsłudze cookies, strona będzie
działać bardziej efektywnie.