Serwisy www

z wirtualnym konsultantem

Dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii oddajemy naszym Klientom pewny, bezpieczny oraz łatwy w użyciu system dzięki któremu Klient ma pełną kontrolę nad własnym serwisem. Modułowa budowa naszego systemu umożliwia również szybkie rozszerzenie go o nowe funkcje oraz możliwości.

Lista modułów jakie można zaimplementować do systemu CMS
ALPANET PASJA TWORZENIA

CMS ALP VISUAL PLUS

CMS ALP VISUAL PLUS został zbudowany w oparciu o języki HTML, PHP, AJAX, JavaScript oraz bazę danych MySQL, a także kaskadowe arkusze stylów CSS. Kilkaset wdrożeń naszego CMS udowodniło, że nasz system jest zaawansowany, posiada intuicyjną obsługę oraz jest elastyczny w działaniu. Ponadto system został zaprogramowany pod kątem przyjaznego pozycjonowania SEO.

Intuicyjność systemu

Wieloletnie doświadczenie wynikające z testowania systemu, rozmów z klientami, wymiany zdań, nierzadko burzliwych dyskusji wśród programistów, pozwoliły nam stworzyć zaawansowany, a jednocześnie intuicyjny w obsłudze system.

Czytelne komunikaty, logiczny podział menu, sprawiają prawdziwą przyjemność korzystania z naszego autorskiego systemu CMS ALP VISUAL PLUS.

Modułowość systemu

Modułowa architektura CMS ALPVISUAL PLUS umożliwia wprowadzenie dodatkowych funkcji do systemu, niezależnie od etapu wdrożenia.

Pozwala to obniżyć wydatki w fazie projektowania serwisu WWW.

Wszechstronność działania

Stabilny i wydajny system, który umożliwia kompleksowe zarządzanie stroną oraz pytaniami kierowanymi przez internautów. W systemie zostały dodane moduły związane z pozycjonowaniem SEO.

Innymi pomocnymi narzędziami dostępnymi dla użytkowników są m.in.: harmonogram zadań oraz notatnik.

Aktualności

Nr katalogowy - 1

Moduł pozwalający w prosty sposób zarządzanie aktualnościami, które będą wyświetlane na stronie głównej serwisu. Edycja tekstu aktualności odbywa się z wykorzystaniem przyjaznego edytora WYSIWYG, który w znacznym stopniu przypomina edytory tekstu ze znanych pakietów biurowych. Moduł umożliwia także załączanie do aktualności zdjęć oraz innych plików (np. doc, xls, pdf, zip). Dodane aktualności mogą być wyświetlane chronologicznie bądź też można im narzucić kolejność w jakiej mają się pojawić na stronie.

Nowoczesne rozwiązanie AJAX (Java Script + XML), które wykorzystujemy, daje wiele możliwości w zarządzaniu i wyświetlaniu aktualności na stronie. Dzieki temu możemy dowolnie zmieniać, modyfikować i zarządzać naszymi aktualnościami, a przy tym ich wygląd i funkcjonalność jest bardzo wysoka.

Dodaj do ulubionych

Nr katalogowy - 2

Moduł ten pozwala na szybkie i proste dodanie do zakładek przeglądarki nowej zakładki dzięki której można szybko wejść na stronę gdzie znajduje się dany serwis, portal.

Zarządzanie strukturą kategorii

Nr katalogowy - 3

Moduł umożliwiający budowanie (dodawanie/usuwanie oraz modyfikowanie) kategorii znajdujących się na serwisie.

Określanie kolejności kategorii

Nr katalogowy - 4

Moduł pozwalający na zmianę kolejności kategorii w prosty sposób (za pomocą ich przeciągnięcia) przez administratora serwisu.

Artykuły

Nr katalogowy - 5

Moduł, dzięki któremu możliwe jest zamieszczanie na stronie głównej serwisu artykułów tekstowych, zawierających nieograniczoną liczbę znaków. Funkcjonalność ta pozwala także na dodawanie plików graficznych (zdjęć) oraz materiałów video. Dodane artykuły mogą być wyświetlane chronologicznie, bądź też można narzucić im kolejność, w jakiej mają się pojawić na stronie.

Wyszukiwarka

Nr katalogowy - 6

Moduł pozwalający Internautom na dokładne przeszukanie serwisu pod kątem interesujących go wyrażeń, słów kluczowych.

Przeszukuje zarówno treść podstron jak i wszystkich aktualności.

Formularz zapytaniowy

Nr katalogowy - 7

Formularz umożliwiający wysłanie wiadomości e-mail z zapytaniem do właściciela serwisu, bezpośrednio ze strony, bez potrzeby otwierania programu pocztowego. Adres e-mail, na który ma zostać wysłana wiadomość może zostać w każdej chwili zmieniony przez administratora serwisu.

Pozycjonowanie

Nr katalogowy - 8

Moduł pozwalający samodzielnie edytować słowa kluczowe, opis oraz tytuł strony, a więc elementy, mające duży wpływ na pozycjonowanie serwisu w wyszukiwarkach.

Tagi

Nr katalogowy - 9

Moduł pozwalający tworzyć system znaków oraz słów kluczowych przypisanych do określonych informacji bądź fragmentów (plików multimedialnych, tekstowych, itp.).

Polityka prywatności

Nr katalogowy - 10

Dokument umieszczany w serwisie www w celu poinformowania użytkowników o tym, jakie dane osobowe są o nich zbierane oraz w jaki sposób będą wykorzystywane.

Kanały RSS

Nr katalogowy - 11

Moduł umożliwiający dostarczanie informacji o nowościach na stronie bezpośrednio do Internautów (którzy korzystają z odpowiedniego oprogramowania). Dzięki temu Internauci nie muszą wchodzić na stronę WWW, aby sprawdzić jakie zmiany na niej nastąpiły.

Mapa serwisu

Nr katalogowy - 12

Zbudowana w oparciu o technologię JavaScript i PHP mapa serwisu, przyjmując formę rozwijanego drzewa w bardzo przejrzysty sposób prezentuje strukturę serwisu. Dzięki niej można trafić nawet do najgłębiej osadzonych podstron.

Dzięki technologii PHP jest automatycznie uaktualniana o nowo dodane przez administratora elementy.

Wielkość tekstu

Nr katalogowy - 13

Moduł pozwalający na wybranie przez użytkowników serwisu jednej z 3 dostępnych wielkości tekstu.

Favicon

Nr katalogowy - 14

Z ang. ,,ikona ulubionych" to niewielka ikona pojawiająca się przed adresem przeglądarki internetowej lub na karcie z otwartą stroną www. Dzięki tej funkcjonalności możemy wyróżnić stronę serwisu wśród standardowych icon stron, zwracając uwagę internautów.

Drukowanie artykułów

Nr katalogowy - 15

Moduł, który można aktywować przy każdym artykule. Dzięki niemu można szybko wydrukować aktualnie wyświetlaną treść serwisu pomijając całkowicie jego oprawę graficzną (co spowodowałoby niepotrzebne zużycie atramentu).

Polecanie artykułów

Nr katalogowy - 16

Moduł, który można aktywować przy każdym artykule. Dzięki niemu można szybko wydrukować aktualnie wyświetlaną treść serwisu pomijając całkowicie jego oprawę graficzną (co spowodowałoby niepotrzebne zużycie atramentu).

Zapisywanie artykułów do .pdf

Nr katalogowy - 17

Moduł umożliwiający zapisywanie artykułów znajdujących się na serwisie w formacie .pdf. Można go aktywować przy każdym artykule.

Czy wiesz, że

Nr katalogowy - 18

Moduł umożliwiający zarządzanie, krótkimi komunikatami zaczynającymi się zwykle od frazy "czy wiesz że".

Ciekawe teksty wyświetlane w sposób losowy (spośród wszystkich utworzonych przez administratora) w widocznym miejscu serwisu mogą skutecznie przykuć uwagę Internautów.

Multimedia (video)

Nr katalogowy - 19

Moduł, za pomocą którego można zarządzać plikami video, umieszczonymi na serwisie. Pozwala na szybkie dodawanie/usuwanie plików video, zmianę ich nazwy, itp. Do każdego pliku video można dodać komentarz.

Galeria zdjęć

Nr katalogowy - 20

Moduł służący do zarządzania galeriami serwisu. Pozwala na szybkie dodawanie/usuwanie zdjęć do/z danej galerii, zmianę jej nazwy itp.

Do każdego zdjęcia można dodać komentarz. Po kliknięciu w miniaturkę zdjęcia może się ona powiększyć do pełnych rozmiarów lub przekierować na podstronę serwisu bądź też na całkowicie inny serwis.

Playery

Nr katalogowy - 21

Wbudowany player pozwala odtwarzać muzykę i pliki audio.

Pliki do pobrania

Nr katalogowy - 22

Moduł umożliwiający dołączenie do każdej kategorii i aktualności załączników w postaci różnego rodzaju plików.

Jeśli są to pliki graficzne prezentowane są w postaci miniaturek, które można powiększyć do pełnego rozmiaru. Pozostałe pliki prezentowane są w postaci nazwy pliku, komentarza do pliku oraz ikonki pozwalającej na błyskawiczne rozpoznanie jego formatu.

Data/imieniny

Nr katalogowy - 23

Niewielki, ale jakże przydatny moduł wyświetlający na stronie WWW aktualną datę oraz solenizantów.

Dynamiczny system powiązań

Nr katalogowy - 24

Moduł ten umożliwia utworzenie powiązania pomiędzy aktualnościami, kategoriami, galeriami, banerami oraz formularzami, na które można przechodzić za pomocą np. kliknięcia w miniaturę jakiegoś zdjęcia, kliknięcia na jakiś link zamieszczony przy danej wiadomości itp. Miejsce usytuowania na stronie można edytować bardzo łatwo w panelu administratora. Można dokładnie określić z czym dany element ma zostać powiązany, np. przy wyświetlaniu jakiejś wiadomości będzie wyświetlany jakiś określony baner.

Skryptowe powiększanie zdjęć

Nr katalogowy - 25

Moduł ten pozwala powiększyć obrazek po najechaniu kursorem myszki na zdjęcie.

Znak wodny

Nr katalogowy - 26

Moduł dodający do plików graficznych małe logo firmy, które widnieje w danym miejscu na zdjęciu.

Osób online

Nr katalogowy - 27

Moduł wyświetla aktualną liczbę osób odwiedzających stronę.

Przypomnienie hasła

Nr katalogowy - 28

Moduł ten pozwala użytkownikowi na odzyskanie zapomnianego hasła. Użytkownik musi kliknąć na: "zapomniałem hasła", następnie wypełnia krótki formularz wpisując systemowy adres e-mail na który zostaje wysłane hasło.

Wyszukiwarka trasy

Nr katalogowy - 29

Moduł umożliwiający wytyczenie trasy dojazdu. Po wpisaniu danych adresowych początku trasy wyznacza najdogodniejszą drogę w miejsce docelowe (tj. adres sklepu, lokalu, oznaczony przez właściciela serwisu), wraz ze spisem ulic, podliczeniem kilometrów i przybliżonym czasem podróży.

Klawiatura ekranowa

Nr katalogowy - 30

Dodatkowe zabezpieczenie przed kradzieżą hasła dla osób, które logują się do serwisu za pomocą cudzych komputerów ( np. w kafejkach internetowych). Dzięki niej wpisywane hasło jest chronione przed tzw. keyloggerami, czyli programami lub urządzeniami, które monitorują znaki wprowadzane za pomocą klawiatury tradycyjnej. Aby użyć klawiatury ekranowej należy kliknąć na ikonę znajdującą się obok pola do wpisywania hasła. Opcja służy do wprowadzania hasła, login wpisuje się z klawiatury tradycyjnej.

Dziennik logowań

Nr katalogowy - 31

Moduł rejestrujący wszystkie próby logowania do panelu administratora wraz z numerem IP komputera osoby próbującej uzyskać nieautoryzowany dostęp.

Statystyki odwiedzin

Nr katalogowy - 32

Dzielą się na zewnętrzne, bardzo rozbudowane statystyki odwiedzin serwisu dostarczane przez serwer, w których można odnaleźć m.in. takie informacje jak: słowa kluczowe po jakich nasza strona została znaleziona, z jakich wyszukiwarek Internauci do nas trafili, a także ile było odwiedzin każdego dnia miesiąca i wiele wiele innych oraz statystyki wewnętrzne prezentujące, które z działów serwisu cieszą się największą popularnością.

Autowylogowywanie

Nr katalogowy - 33

Element pozwalający określić czas, po jakim nastąpi autowylogowanie z panelu administratora jeśli nie została podjęta żadna operacja. Dzięki takiemu rozwiązaniu, jeśli użytkownik omyłkowo zostawi otwartą przeglądarkę internetową poprzez, którą zalogował się do panelu administratora, po ustalonym czasie nastąpi autowylogowanie, uniemożliwiając tym samym osobom postronnym skorzystanie z panelu pod jego nieobecność.

Rejestr zmian

Nr katalogowy - 34

Moduł rejestrujący wszystkie zmiany jakie zostały dokonane przez osobę zarządzającą serwisem.

Poleć serwis

Nr katalogowy - 35

Moduł pozwala na wysłanie wiadomości przez Internautę odwiedzającego serwis do innego Internauty za pośrednictwem serwisu bez użycia programu pocztowego. Formularz do wysyłania wiadomości zawiera adres e-mail odbiorcy; imię, nazwisko i e-mail nadawcy oraz opinię o odwiedzanym serwisie.

Notatnik

Nr katalogowy - 36

Moduł umożliwiający zapisanie podręcznych informacji w panelu administratora. Tekst widoczny jest wyłącznie dla administratora serwisu.

Kod QR

Nr katalogowy - 37

Tworzenie oraz umieszczenie kodu QR w różnych miejscach adresów URL. Symbolika coraz częściej wykorzystywana jest w różnego rodzaju aplikacjach na urządzeniach mobilnych.

Interaktywna mapa dojazdu

Nr katalogowy - 38

Moduł umożliwiający instalację wygodnych i prostych w odczycie map interaktywnych (lokalizator Google Maps) w serwisie, z możliwością przesuwania oraz skalowania całej mapy.

Wersje językowe

Nr katalogowy - 39

Moduł ten pozwala użytkownikowi serwisu na zmianę języka wyświetlanych informacji poprzez kliknięcie symbolu innego dostępnego języka.

Użytkownicy i prawa dostępu

Nr katalogowy - 40

Rozbudowany moduł umożliwiający zdefiniowanie użytkowników, nadanie im uprawnień (np. moderator, administrator) oraz określenie, do których części serwisu mają dostęp oraz którymi częściami serwisu mogą samodzielnie zarządzać.

Ogłoszenia

Nr katalogowy - 41

Możliwość umieszczania ogłoszeń (np. nieruchomości, motoryzacja, praca, inne itp.) przez internautów na stronie WWW.

Powiadamiacz

Nr katalogowy - 42

Moduł umożliwiający wpisanie określonego komunikatu (zazwyczaj jest to tekst witający Internautę, który odwiedził serwis), który następnie zamieniany jest na "pływający" neon, który przesuwa się w widocznym miejscu serwisu.

Kalendarium

Nr katalogowy - 43

Moduł umożliwiający tworzenie kalendarza imprez i wydarzeń. Po określeniu daty i opisu wydarzenia przez administratora serwisu, wskazany dzień w kalendarzu (który wyświetlany jest w widocznym miejscu na stronie głównej serwisu) zostaje odpowiednio zaznaczony. Po kliknięciu w tak oznaczony dzień, zostaje wyświetlona podstrona opisująca wprowadzone wcześniej wydarzenie.

Wyszukiwanie zaawansowane

Nr katalogowy - 44

Moduł pozwalający Internautom na dokładne przeszukanie serwisu pod kątem interesujących go wyrażeń, słów kluczowych a także wybór dodatkowych warunków, np: atrybutów towarów, wybór kategorii, przedziałów cenowych, producentów, itp. Przy przeszukiwaniu wyszukiwarka zatrzymuje dodatkowe warunki.

Animacja nagłówkowa

Nr katalogowy - 45

Moduł umożliwiający umieszczenie w nagłówku serwisu ruchomej aplikacji, przy użyciu skryptu, a nie standardowego flasha.

Przewijane skrypty - slider

Nr katalogowy - 46

Moduł umożliwiający w sposób losowy przedstawienie zdjęć zarządzanych z poziomu panelu administratora.

Polecamy linki

Nr katalogowy - 47

Moduł w postaci przewijanego paska na dole strony prezentujący logo partnerów serwisu, dodawany z poziomu panelu zarządzania treścią. Każde logo jest podlinkowane, dzięki czemu po kliknięciu na logo internauta zostaje przeniesiony na stronę partnera serwisu.

System banerowy

Nr katalogowy - 48

Moduł umożliwiający zarządzanie interaktywnymi banerami. Jako baner można dodać dowolny plik graficzny bądź też animację flash. Banery wyświetlane są "nad" właściwym serwisem, zasłaniając jego część. Istnieje możliwość ścisłego określenia okresu czasu, w którym baner ma się pojawić (np. baner z życzeniami dla kobiet wyświetlający się tylko 8 marca każdego roku) oraz procentowe określenie częstości pojawiania się wszystkich dodanych do systemu banerów. "Oddziaływanie" każdego z nich na Internautę można śledzić dzięki zaawansowanym statystykom.

Księga gości

Nr katalogowy - 49

Moduł umożliwiający Internautom wyrażenie opinii o serwisie bądź jego właścicielu. Księga jest w pełni moderowana przez administratora serwisu. Zawiera także filtr antyspamowy, umożliwiający zdefiniowanie słów kluczowych, według których wpisy do księgi będą automatycznie odrzucane.

E-kartki

Nr katalogowy - 50

Moduł pozwalający na przesłanie zdjęcia z galerii znajomej osobie. Nadawca wypełnia krótki formularz, w którym definiuje adresata oraz składa podpis. Kartka, która dociera do skrzynki pocztowej adresata zawiera odpowiednią informację na temat nadawcy oraz serwisu, z którego została wysłana. Umożliwia także na szybkie przejście do galerii serwisu.

Zmiana kolorystyki serwisu

Nr katalogowy - 51

Moduł umożliwiający edycję kolorystyki serwisu wraz z dopasowaniem do niej wszystkich elementów znajdujących się na serwisie.

Newsletter

Nr katalogowy - 52

Moduł umożliwiający wysyłanie mailingu do Internautów, którzy wyrażą chęć jego otrzymywania poprzez wypełnienie odpowiedniego formularza na stronie. Tworzone wiadomości przechowywane są w archiwum i mogą być wysyłane równocześnie do wielu użytkowników. Do każdej wiadomości doklejany jest odsyłacz, umożliwiający Internaucie szybką rezygnację z subskrypcji newslettera bez konieczności kontaktu z administratorem serwisu.

Konsultant on-line

Nr katalogowy - 53

Umieszczenie w serwisie wirtualnego konsultanta, który w sposób losowy przedstawia w ciekawej formie różne ciekawostki.

Forum dyskusyjne

Nr katalogowy - 54

Zaawansowane forum dyskusyjne z rozległym panelem administratora. Administrator może określić praktycznie każdy aspekt działania forum np. moderacji forum, konieczność logowania (bądź nie) do udzielania się na forum, przyznawanie rang i uprawnień poszczególnym użytkownikom, zarządzanie działami forum, zlecanie opieki nad poszczególnymi działami forum poszczególnym użytkownikom, blokowanie użytkowników. System umożliwia każdemu użytkownikowi na zarządzanie swoim profilem, dodawania avatarów (niewielki plik graficzny występujący przy każdej wypowiedzi użytkownika, dzięki czemu może być on szybciej zapamiętany i poznawany na forum przez innych Internautów) do profilu itp.

Harmonogram zadań

Nr katalogowy - 55

Funkcjonalność dostępna dla administratora serwisu, umożliwiająca wpisywanie zaplanowanych czynności na dany miesiąc, tydzień i dzień, wraz z podziałem na godziny. Pełniąc rolę wirtualnego terminarza, przypomina o zadaniach do wykonania w danym dniu.

Wdrożenie i projekt - Facebook

Nr katalogowy - 56

Integracja systemu z profilem klienta na facebooku. W zakres usługi wchodzi także stworzenie profilu na facebooku.

Wdrożenie i projekt - Twitter

Nr katalogowy - 57

Integracja systemu z profilem klienta na twitterze. W zakres usługi wchodzi także stworzenie profilu na twitterze.

Wdrożenie i projekt - Google+

Nr katalogowy - 58

Integracja systemu z profilem klienta na google+. W zakres usługi wchodzi także stworzenie profilu na google+.

strony WWW

Serwisy WWW

CMS ALP VISUAL PLUS

autorski system

Serwisy WWW

CMS ALP VISUAL PLUS

sklepy WWW

Sklepy WWW

CMS ALP VISUAL SKLEP

autorski system

Sklepy WWW

CMS ALP VISUAL SKLEP

Portale WWW

Portale WWW

CMS ALP VISUAL PLUS

autorski system

Portale WWW

CMS ALP VISUAL PLUS

BIP

E-URZĄD BIP

CMS ALP VISUAL BIP

autorski system

E-URZĄD BIP

CMS ALP VISUAL BIP