Wirtualny Zgierz - i wszystko wiesz

Portal WirtualnyZgierz.pl to kolejny wyraz naszej aktywności w regionie Polski Centralnej. Misją nowo powstałego portalu jest promocja Miasta Zgierz. Grupą docelową portalu są mieszkańcy Zgierza i okolic, jak również internauci zainteresowani miastem. Portal miasta powstał z inicjatywy kilku mieszkańców Zgierza. Pomysłodawcy za cel postawili utworzenie miejsca wymiany informacji pomiędzy różnymi podmiotami: organizacjami, urzędami, firmami oraz mieszkańcami miasta Zgierz.

Aby zrealizować ten cel, podczas tworzenia portalu główny nacisk położyliśmy na jego interaktywność. Zaimplementowaliśmy specjalny system dodawania wydarzeń, który jest dostępny dla użytkowników z poziomu serwisu. Dzięki temu narzędziu internauci mogą w prosty sposób kształtować treści na stronie, dodając najświeższe aktualności z życia miasta i planowane imprezy.

Ponadto, internauci mogą dodawać z poziomu serwisu ogłoszenia, ciekawostki, zdjęcia i filmy. Forum dyskusyjne, w które wyposażyliśmy portal miasta, to kolejny ważny kanał komunikacji użytkowników.

Prywatni przedsiębiorcy mają natomiast możliwość uzupełnienia katalogu firm i instytucji o wpis swojej firmy.

Obok interaktywności ważną cechą portalu jest dynamiczna prezentacja treści. W warstwie wizualnej wykorzystaliśmy sporo animacji flashowych oraz systemy banerowe zarządzane z poziomu panelu administratora.

W ramach ciekawej oprawy graficznej portalu wirtualnego miasta wykonaliśmy logo portalu.

Charakterystyczną cechą realizowanych przez nas portali miast jest wielomodularność. Wirtualny Zgierz również został wyposażony w liczne moduły zrealizowane w technologii AJAX. Pozwoliło to na uporządkowanie treści w odrębnych sekcjach tematycznych: Aktualności, Wydarzenia, Miasto w obiektywie, Filmy itd. Dzięki temu najważniejsze informacje z życia Zgierza zostały w przystępny sposób zaprezentowane na stronie głównej portalu.

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia portalu wirtualnego miasta: www.wirtualnyzgierz.pl