Wersja mobilna strony Alpanet.pl

Koniec wakacji to czas wielu zmian dla Alpanetu. Wraz z realizacją nowej, odświeżonej strony firmowej uruchomiliśmy kolejny kanał komunikacji z klientem - wersję mobilną strony Alpanet. Jest to nasza pierwsza realizacja aplikacji mobilnej i jednocześnie nasz pierwszy i przełomowy krok w stronę mobilnego internetu.

Rozwój dostępu do szybkiego bezprzewodowego Internetu sprawia, że rynek urządzeń mobilnych przechodzi w obecnej chwili rewolucję. Dziś możemy łączyć się z siecią Internet niemal w każdym miejscu na świecie. Nie musimy przy tym wcale korzystać z komputera stacjonarnego lub laptopa, zwłaszcza że nie w każdej sytuacji jest to możliwe. Wystarczy wygodne w użyciu urządzenie mobilne typu smartfon, iPhone, tablet lub klasyczny telefon komórkowy, by z jego poziomu móc swobodnie przeszukiwać zasoby sieci, w łatwy sposób wysłać wiadomość e-mail, przeglądać ofery firm, dokonywać zakupów w sieci, zapłacić rachunek, zarezerwować bilet lotniczy czy sprawdzić saldo swojego konta w banku. Liczba użytkowników Internetu mobilnego stale rośnie i prognozuje się, że w 2014 roku liczba ta przekroczy liczbę użytkowników korzystających ze stacjonarnego dostępu do sieci.

Aby dotrzeć do jak największej liczby użytkowników urządzeń mobilnych, zrealizowaliśmy mobilną aplikację web. Projektując stronę mobilną, mieliśmy na uwadze zachowanie jej dotychczasowej funkcjonalności oraz dostosowanie strony do obowiązujących standardów. Strona jest kompatybilna z mobilnymi przeglądarkami, jej zawartość jest wyświetlana na mniejszym ekranie w sposób optymalny. Uwzględniając dotykowy sposób przeglądania strony w urządzeniach mobilnych, dostosowaliśmy jej strukturę. Strona prezentuje się w lekkiej wydajnej formie, bez nadmiernej ilości grafiki, za to z wystarczającą porcją informacji, które służą szczegółowej prezentacji naszej oferty i realizacji. Dzięki temu zyskuje jednocześnie użyteczność i przyjemną, estetyczną formę.

Zapraszamy do obejrzenia naszej strony w sieci mobilnej.