Ruchome tła czyli "efekt jazdy windą"

Opis tej funkcjonalności jest bardziej skomplikowany od poprzednich. Nie ma bowiem fachowej nazwy na tła z "efektem jazdy windą" (tak nazwaliśmy tła o różnych prędkościach). Nie jest to narzędzie przełomowe, jednak ów efekt nie jest widywany na stronach www zbyt często, dlatego jego obecność może pozytywnie zaskoczyć odwiedzającego stronę. Proszę wybaczyć brak profesjonalizmu w opisie, jego dość lakoniczny charakter, a także braki w wiedzy na ten temat. Nie chodzi tu nam przecież o przechwalanie się osiągnięciami czy stawianie się w roli ekspertów, ale o zabawę w wirtualnym świecie, który niczym nie ogranicza :) Poza tym ruchome tła po prostu trzeba zobaczyć, a nie tylko o nich czytać.

Ruchome tła, w przeciwieństwie do statycznych, naszym zdaniem prezentują się o wiele ciekawiej. Różne prędkości tła użyte zostały dotychczas w następujących naszych realizacjach:

- www.nowy.test.alpanet.net - efekt "lotu ptaków"

- www.misje-oblaci.pl - efekt "jazdy windą"Czekamy na dalsze wyzwania związane z tworzeniem ruchomych teł, a póki co pracujemy nad filmami video innymi niż wszystkie :)