PHP CENTRAL EUROPE 2017 - Blog - Alpanet - Polskie Systemy Internetowe - strony www

Blog

STARTUPNowoczesny system do zarządzania stroną WWW
AV1
TECHNOLOGYALP VISUAL SYSTEM
php <span class=Central Europe 2017" />
Podziel
się ...

Nikt w naszym biurze nie lubi jesieni - zimno, mokro i ciemno. Od kilku miesięcy jednak, czekaliśmy na tegoroczną jesień jak nigdy. Niektórzy z nas, przeklinali lato i narzekali że ciągnie się ono bez końca. Kiedy jeszcze na dworze świeciło słoneczko, a upały pozwalały na klawiaturze zrobić jajko sadzone bez użycia ognia, postanowiliśmy, że w tym roku wybieramy się na konferencję "php Central Europe 2017". Tak więc, zakupiliśmy bilety, powiadomiliśmy nasze dziewczyny/narzeczone/małżonki (niepotrzebne skreślić) o planowanej nieobecności i rozpoczęliśmy odliczanie. W końcu "nadeszla wiekopomna chwila".


Konferencja "php Central Europe", która powstała w wyniku połączenia dwóch wielkich wydarzeń: "PHPCon Poland" oraz "Brno PHP Conference", dedykowana jest dla programistów i entuzjastów języka PHP. W dniach 3-5 listopada 2017 r., w Hotelu Ossa Congress & Spa w Ossie koło Rawy Mazowieckiej, odbyła się jej pierwsza edycja. Konferencja została przygotowana z ogromnym rozmachem (ponad 1000 uczestników, ponad 50 prelegentów, 3 ścieżki zaawansowania, oprócz prelekcji również praktyczne warsztaty), mimo to organizatorzy stanęli na wysokości zadania i zadbali o każdy szczegół.


Nie można nie wspomnieć o prelegentach, bo przecież to właśnie Oni byli tutaj najważniejsi. Prelekcje wygłosili najwięksi fachowcy z branży (zarówno z Polski jak i z zagranicy) m.in. Andreas Heigl, Sebastian Bergmann (twórca frameworka do testów jednostkowych PHPUnit), Holger Woltersdorf (twórca frameworka IceHawk), Enrico Zimuel (developer Zend Framework), Peter MacIntyre (autor wielu książek i publikacji dla programistów), Michael Bodnarchuk (twórca frameworka do testów Codeception), Mariusz Gil, Arkadiusz Kondas, Sebastian Malaca, Sebastian Grodzicki, Piotr Horzycki, Łukasz Szymański. Dla osób, nie związanych z branżą IT, możemy ująć to w ten sposób, że mieliśmy okazję posłuchać na żywo, autorów narzędzi, których na co dzień wykorzystujemy w naszej pracy bądź też autorów publikacji, z których zdobywamy wiedzę.


Niestety, wszystko co dobre szybko się kończy. Również i w tym przypadku tak właśnie było. Pozostają nam jednak wspomnienia, zdjęcia, filmy, wiedza, którą zdobyliśmy podczas "phpCE 2017" oraz świadomość różnych nowinek, o których wiedzę trzeba jeszcze pogłębić. Reasumując, mamy co robić do następnej edycji, która odbędzie się za rok w Pradze. Z tego miejsca chcielibyśmy serdecznie podziękować organizatorom, prelegentom oraz innym uczestnikom za rewelacyjnie spędzony czas.


PS. Oprócz wymienionych wyżej kilku specjalistów z branży, mieliśmy również okazję posłuchać rewelacyjnego koncertu zespołu Carrantuohill (muzyka irlandzka oraz celtycka), który był gościem specjalnym. W końcu nie samym programowaniem człowiek żyje ;-).

ALPANET

Polskie Systemy Internetowe
42-400

Zawiercie

, ul. 11 Listopada 6B

Tel.: 32 67 000 97
E-mail: biuro@alpanet.pl

Polityka
Prywatności