Oficjalny portal Miasta Zawiercie

Celem naszej ostatniej realizacji było utworzenie serwisu informacyjno-promocyjnego miasta Zawiercie. Rozbudowany portal miejski umożliwia stały dostęp do ważnych i aktualnych informacji kulturalnych, społecznych i gospodarczych miasta i regionu oraz Urzędu Miasta.

Nowy, wielojęzyczny serwis internetowy doskonale wpasował się w charakter realizowanej kampanii promocyjnej miasta, stając się jej ważnym - obok oryginalnego logo miasta - elementem. Dla oznaczenia poszczególnych modułów tematycznych zastosowano przyjazną kolorystykę charakterystyczną dla promocyjnego logo miasta. W skład modułów wchodzą cztery główne: Społeczeństwo, Gospodarka, Kultura, Wypoczynek, a także moduł Urząd Miasta. Moduły, charakteryzujące się wysoką funkcjonalnością, stworzone w systemie AJAX, są dostępne na stronie głównej. Każdy z nich jest dodatkowo tematycznie podzielony na podmoduły. Dzięki temu obszerny zasób informacji jest prezentowany w sposób ergonomiczny i intuicyjny, natomiast najbardziej aktualne informacje są eksponowane. Z pewnością ułatwi to użytkownikom dotarcie do poszukiwanych informacji.

Nowym rozwiązaniem w serwisie są stosowane powiązania tematyczne. Zastosowanie powiązań przez administratora jest niezwykle proste: z poziomu edytora CMS decyduje o możliwości wyświetlenia powiązania jednego elementu serwisu z innym, np. z kategorią, galerią, banerem. Integracja poszczególnych elementów ułatwia poruszanie się po serwisie, w efekcie czego użytkownik serwisu znajdzie interesujące go informacje oraz będzie miał możliwość rozszerzenia ich bez konieczności dodatkowego wyszukiwania.

Zainteresowanym życiem miasta internautom zaproponowano moduły Brand i Press Room, umożliwiające udostępnianie zarejestrowanym użytkownikom materiałów i dokumentów.

Oddajemy Państwu nową odsłonę serwisu miejskiego. Mamy nadzieję, że nowy wizerunek Zawiercia oraz serwis, pozytywnie kreujący wizerunek miasta, spotkają się z Państwa zainteresowaniem.

Zapraszamy do obejrzenia serwisu www.zawiercie.eu