Logo: ALPANET

ALPANET - Polskie Systemy Internetowe

Coś więcej niż strony www coś więcej niż pasja

Pasja tworzenia

paź

2011

ALP VISUAL SYSTEM

AUTORSKIE SYSTEMY KLASY CMS

Logo: ALPANET

Kolejne
mobilne serwisy

To nie jest cytat z kolejnego filmu z Jamesem Bondem, ale najprawdziwszy fakt. Niezmiernie miło nam poinformować, że od teraz mają Państwo możliwość przygotowania swojej strony nie tylko pod "duże" komputery, ale także pod przenośne i mieszczące się w dłoni smartfony oraz telefony komórkowe. Są to specjalnie zmodyfikowane wersje swoich "tradycyjnych" braci, tak aby dobrze funkcjonowały na urządzeniach mobilnych, jednak w dalszym ciągu mają Państwo możliwość zarządzania zminiaturyzowanym s erwisem z poziomu panelu administratora.

"Ale przecież ja już posiadam swój serwis internetowy więc po co mi kolejny, tym bardziej że będzie on dotyczył tego samego" - podejrzewamy, że tak zareaguje większość osób po przeczytaniu dwóch poprzednich akapitów. Musicie Państwo wiedzieć, że "tradycyjne" serwisy internetowe przygotowywane są pod przeglądarki internetowe stacjonarnych komputerów oraz laptopów, które mają możliwość obsługi elementów w postaci animacji Flash oraz zaawansowanych skryptów napisanych z użyciem popularnego języka JavaScript. Niestety elementy te prawdopodobnie nie będą poprawnie wyświetlane w przeglądarkach urządzeń mobilnych, które z reguły są dużo prostszym oprogramowaniem. Ponadto "tradycyjne" strony WWW przygotowywane są tak, aby w pełni wykorzystać potencjał ciągle rozrastających się monitorów komputerów stacjonarnych bądź ekranów laptopów, a więc będą zbyt duże, aby poprawnie wyświetlić je na dużo mniejszym ekranie telefonu komórkowego bądź smartfonu. Podczas korzystania z mobilnego Internetu nie bez znaczenia jest pobranie jak najmniejszej ilości danych podczas uruchamiania strony WWW, co wyklucza uruchamianie "dużego" serwisu, zawierającego zazwyczaj mnóstwo grafiki, na urządzeniu przenośnym. W dodatku w wersji mobilnej kładziemy nacisk na wyeksponowanie informacji, a nie atrakcyjnej grafiki.

To tylko najważniejsze powody, dla których warto pomyśleć o mobilnej wersji swojego serwisu internetowego. Wszystkich Internautów zachęcamy do odwiedzenia (korzystając oczywiście z urządzenia mobilnego) zbudowanych przez nas mobilnych serwisów, dostępnych pod adresami: alpanet.pl oraz kswarta.jur.pl. Państwo również mogą się stać posiadaczami podobnej "mini" strony, jak zawsze w naszej firmie za przystępne pieniądze.

109/100

Dziękujemy
za zaufanie
Coś więcej niż

Strony www


coś więcej niż pasja

0+

Zrealizowanych
projektów

0+

Obsługiwanych
klientów

Pasja tworzenia

0

Lat
doświadczenia

Skontaktuj się z nami
- z niecierpliwością czekamy
aby móc zrealizować z Tobą
nasz pierwszy, wspólny projekt

PasjaTworzenia

Logo: ALPANET

Ciasteczka podajemy zwykle do kawy.
Natomiast tutaj, dzięki włączonej
obsłudze cookies, strona będzie
działać bardziej efektywnie.